Čo o vás prezradia farby?

 
 
 

DEAL OF THE DAY - ZĽAVA DŇA

 
 
 
Úvod > Violettemoda Blog > Čo o vás prezradia farby?
 

Čo o vás prezradia farby?

Farby o vás odhalia viac, než by ste čakali...

Každý z nás intuitívne siaha po konkrétnej farbe, či už je reč o obľúbenej farbe auta, nábytku alebo šatách.

Aká faba vystihuje Vás ?

 

Červená vystihuje najlepšie, vášeň, zmyselnosť, ohnivosť a silnú osobnosť. Obdivuhodný temperament púta pozornosť a zvyšuje túžbu. Predstavuje luxus a eleganciu.

 

Modrá pripomína nekonečnosť neba. Symbolizuje bohatstvo, úprimnosť, komunikáciu, pocit bezpečia. Pričom inklinovanie k výraznejším odtieňom modrej býva zas znakom súladu a vyrovnaného správania.

Žltá je farbou emócií. Žiarivá farba, ktorú definuje dobrá nálada, pocit slobody, smiech a optimizmus. Neprehliadnuteľná,  kreatívna, inšpiratívna, so zmyslom pre humor.

Zelená je najednoduchšia farba na zachytenie ľudským okom. Svieža a ukľudňujúca farba.  Prívlastky, ktoré dokonale vystihujú veľkú zvedavosť a nefalšovaný záujem obdivovať veci.

Oranžová pôsobí teplo, pohoda, vyžaruje nemalú dávku energie. So svojim optimistickým pohľadom na život dokáže nakaziť aj iných.

Ružová sa vníma ako ženská farba romantická, zasnívaná, či už je to poriadne sýta pink alebo skôr jemnejší odtieň ružovej s veľkým srdcom a ochotou pomôcť. V móde platí jasné pravidlo: Na ružovú farbu nie je žiadna žena príliš stará.

Fialová je farbou harmónie. Je farbou kreativity, bohatstva a víťazstva. Pôsobí luxusne a tajomne.  

Sivá farba je psychologický neutrálna. Je nevýrazná a utlmuje ostatné farby.

Hnedá farba pôsobí seriózne a teplo. Je to farba prírody, spoľahlivosti, podpory, stability a zemitosti. Vytvára pocit bezpečia a domova.  Je to teplá farba, pôsobí mäkšie a teplejšie ako čierna farba.

Čierna farba sa spája s tajomstvom, smútkom a zlom, avšak je to zároveň aj farba elegantná a vznešená. Pri správnom použití pôsobí pozitívne, sofistikovane, luxusne, bezpečne, efektívne a emočne stabilne. Vzbudzuje autoritu, moc, serióznosť a rešpekt. 

Biela farba je farbou jasnosti a väčšinou na ňu reagujeme pozitívne.  Symbolizuje čistotu, nevinnosť a chlad, ale aj nový začiatok a narodenie.  Biela pôsobí čisto a jednoducho.

Farbami vieme veľa vyjadriť, nosíme ich podľa nálady. Sú dni keď nosíme tmavšie farby, pretože nemáme náladu naopak veselé farby si obliekame keď sme šťastní a cítime sa dobre. No niekedy si to vyžadujú samotné situácie, keď si musíme obliecť niečo konzervatívne čo môžeme oživiť farebným doplnkom.